Muzyczne przedstawienie dla dzieci „Majka z Kajtkiem jadą trajtkiem” to pełna czułości, humoru i przygód opowieść o przyjaźni, odwadze i magii miasta, które od stu lat inspiruje do patrzenia w przyszłość.
Majka i Kajtek znają się od dawna – łączy ich prawdziwa, mocna przyjaźń. Kiedy Majka, przebywająca z wizytą w Gdyni, wyrusza w drogę powrotną do domu, Kajtek postanawia odprowadzić ją na dworzec. Nie wie jednak, że ich trolejbus pojedzie niespodziewanym objazdem. Powodem jest tajemnicze Światełko – nieznana, obdarzona niezwykłymi mocami istota, która zupełnie nie ma się gdzie podziać. Chcąc znaleźć dla niego miejsce, dzieci wyruszają w magiczną podróż przez historię Gdyni.
W czasie tej niezwykłej trasy poznają ikoniczne postacie z przeszłości miasta, odkrywają sekrety okolic, w tym legendę historycznej latarni na Oksywiu, i przekonują się, że odwaga i dobro potrafią rozświetlić nawet najbardziej nieoczekiwane przygody. Wszystko to przy akompaniamencie oryginalnej muzyki oraz dynamicznej, pełnej fantazji oprawy scenicznej.
W trakcie spektaklu wykorzystywane będą efekty świetlne, w tym migające światła.
Majka z Kajtkiem jadą trajtkiem – muzyczna bajka na 100-lecie GdyniKonsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25)
- Preferencje wiekowe: 5+
- Premiera: 7 lutego 2026 r.
- Czas trwania: 60 min
Gramy:
- 25 października o godz. 11.00 i 13.00
- 26–27 października o godz. 9.00 i 11.00
Więcej informacji i bilety dostępne na stronie:
gck.gdynia.pl.